FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie Szkoła Podstawowa Nr 3 w Blachowni

das

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Szkoła Podstawowa Nr 3 w Blachowni Strona Główna -> Dla Nauczycieli

aaa4
przedszkolak

Dołączył: 15 Paź 2018

PostWysłany: Wto 12:22, 30 Paź 2018    Temat postu: das

Szczegolna uwage zwrocila na jego dlonie. Choc wygladal dosc marnie, jego dlonie byly zadbane, gladkie, bez zgrubien, o krotko obcietych i czystych paznokciach. Poslugiwal sie nimi uwaznie, niemal z szacunkiem, wszystko, co robil, sprawialo wrazenie jakiegos ceremonialu. Nawet kiedy podnosil filizanke, powoli i [link widoczny dla zalogowanych]
unosil ja do ust, jakby to byl kielich mszalny. Przypomnialo to Maggie, ze tymi samymi rekami masakrowal malych chlopcow, wiecej, zrobil z tego makabryczny rytual.

Siedzial wyprostowany i spokojny, tylko oczy go zdradzaly. Bez przerwy krazyl wzrokiem po pokoju. Maggie zastanowila sie znowu, czy Keller bal sie, ze go oszukaja. Dlaczego nie mialby sie bac? Na pewno zdawal sobie sprawe, ze agentka O'Dell przynajmniej sprobuje zlapac go w pulapke, kiedy wreszcie usiada w tym samym pokoju, w towarzystwie policyjnego detektywa. W koncu to wlasnie byl jej cel.

-Co vacu warszawa w tym pudelku? - zapytala, dodajac drwiaco, bo nie potrafila sobie tego odmowic na poczatek: - Noz do filetowania? A moze majtki jakiegos chlopca?

Jednak Keller byl dobry w takich gierkach, bo nawet nie drgnal, tylko spojrzal jej w oczy i spokojnie odparl:

-Osoba, ktorej pani szuka, pisala do mnie maile i przysylala mi te rzeczy. Przywiozlem tyle, ile bylo mozliwe, z nadzieja, ze zdolacie znalezc jego odciski palcow.

-Skoro przysylal ojcu rozne rzeczy... - wlaczyl sie Pakula. - Jak ojciec je otrzymywal? Poczta? Jakas specjalna przesylka?

-Poczta. Wszystkie [link widoczny dla zalogowanych]
jednej. Ale nawet na pocztowych drukach nie bylo adresu nadawcy.

-Przysylal ojcu rozne rzeczy? - zdziwila sie Maggie. - Jak ojca znalazl?

Keller wzruszyl ramionami.

-Prawdopodobnie przez Kosciol.

-Wladze koscielne poinformowaly mnie, ze nie znaja miejsca pobytu ojca - oznajmila. - Prawde mowiac, powiedzieli, ze nie zmieniali ojcu przydzialu.

-Kosciol bardzo dba o swoich kaplanow, zapewne zauwazyla to pani przy okazji tej sprawy. - Keller spojrzal na Pakule.

-To znaczy ze caly czas posiadali ojca adres?

-Wiedzieli, jak sie ze mna kontaktowac. Maggie nie potrafila stwierdzic, czy Keller klamie. Po tym, czego dowiedziala sie o Kosciele katolickim w ostatnim tygodniu, niemal mu uwierzyla.

-A co z ta inna? - zapytal Pakula.

-Przepraszam, z jaka inna?

-Powiedzial ojciec, ze poczta dostal wszystkie przesylki oprocz jednej. Jak ja dostal ojciec?

-Chlopiec z wioski, Arturo, mi ja przyniosl. Powiedzial, ze dal mu ja jakis stary mezczyzna. - Siegnal po filizanke - Czy vacu warszawa mozliwe, ze chlopiec zajrzal do niej, zanim ja ojcu oddal? - zapytal Pakula.

-Nie, absolutnie wykluczone. - Keller odstawil filizanke, a Maggie natychmiast zobaczyla, dlaczego to zrobil. Jego dlon lekko drzala. - Arturo to jeden z moich najlepszych ministrantow. To byl dobry chlopiec, nigdy nie zrobilby nic takiego.

Maggie poczula skurcz zoladka. Keller mowil o chlopcu w czasie przeszlym.

Zobacz profil autora

Wyświetl posty z ostatnich:

Skocz do:

Skin Created by: Sigma12